ref-background

Reference

Připojte se ke společnostem, které s DODO zajišťují svým zákazníkům bezchybné doručování. Rychlost, spolehlivost a pohodlí – spolehněte se na nás v nové éře doručení ve stejný den.
Případové studie
reference_intro
ref-blog-background

Více o DODO

Průzkum: Pro tři čtvrtiny zákazníků je rychlé doručení jedním z nejdůležitějších faktorů nákupu

Obliba tzv. same day delivery mezi Čechy roste. Zatímco v generaci X preferuje doručení do 90 minut nebo ten samý den jen čtvrtina nakupujících, mezi lidmi z Gen Z už je to 35 procent.

Více info
DODO & Billa

E-shop BILLA v plné síle: Rychlé a spolehlivé doručení s DODO a pozitivní zpětná vazba zákazníků

E-shop BILLA a naše logistické služby společně tvoří kombinaci, která zajišťuje, že vaše oblíbené produkty dorazí včas a v perfektním stavu.

Více info
DODO & Mountfield

Mountfield a DODO: Rychlé doručení pro váš domov a zahradu

Mountfield a DODO přinášejí revoluční doručení ve stejný den pro vybavení domu a zahrady v Plzni a Brně.

Více info
DODO & Bookbot

Bookbot a DODO představují první knižní taxi v Rakousku 

Bookbot ve spolupráci s DODO přináší Vídni ekologickou službu vyzvedávání použitých knih přímo z domova díky inovativnímu Booktaxi.

Více info

5 důvodů pro zavedení same day delivery na vašem e-shopu

Více nových zákazníků, větší loajalita těch stávajících nebo třeba méně opuštěných košíků. I s tím vám může pomoci díky same day delivery. Přečtěte si jak.

Více info
Nově doručujeme pro Decathlon | DODO

Měníme standardy doručování v oboru sportovního náčiní. Nově doručujeme pro Decathlon

Největší sportovní řetězec na světě Decathlon se rozhodl ve spolupráci s DODO jako první ve svém oboru nabídnout svým zákazníkům doručení ve stejný den.

Více info
Predikce objednávek pomocí umělé inteligence - DODO

Prediktor objednávek: vyvíjíme AI nástroj pro přesnější plánování kapacit

Efektivnější doprava, méně rozvozových aut ve městech, menší emise. To přináší nový algoritmus pro predikci objednávek, který vyvíjíme. Zjistěte o něm víc.

Více info
Viera Slota Gecková (CFO) v podcastu Podnikatelka

Viera Slota Gecková (CFO) v podcastu Podnikatelka

Nenechte si ujít nejnovější rozhovor s naší finanční ředitelkou, Vierou Slotou Geckovou, v podcastu Podnikatelka. 

Více info

Zónová logistika: Ještě rychlejší a efektivnější doručení

Díky zónové logistice bude náš rozvoz efektivnější, zákazník dostane svoji zásilku rychleji a klient za doručení zaplatí méně.

Více info
DODO a časové intervaly

Doručení v časovém intervalu zvyšuje spokojenost zákazníků, zefektivňuje provoz a optimalizuje logistiku

V dnešním konkurenčním prostředí e-commerce a logistiky se doručování v časových intervalech stalo zásadní inovací, která přináší výhody jak koncovým zákazníkům, tak e-commerce obchodníkům i kurýrním společnostem.

Více info
DODO Case study Dr.Max

Case study: Dr. Max

Počet same-day objednávek za první rok rostl o stovky procent

Více info
DODO, Electro World

Electro World a DODO přinášejí jako první v Česku doručení velkého elektra ve stejný den

Doručení v den objednání byla donedávna výsada potravin nebo léků. Nyní se ale dostalo i na spotřebiče z Electro World. Ty navíc vyneseme, zapojíme a staré si odvezeme.

Více info
DODO, zachraň oběd

Zachraň jídlo a DODO: bojujeme proti plýtvání jídlem a pomáháme dalšímu azylovému domu

Rozšiřujeme spolupráci se Zachraň jídlo, přidáváme 5. linku do Azylového domu sv. Terezie. Denně bezplatně doručujeme 70 porcí.

Více info
DODO rozvoz potravin

Proč online supermarkety volí DODO pro svůj rozvoz?

DODO je aktuálně jedním z největších rozvozců potravin v Evropě. Abychom zajistili 100% kvalitu převážených potravin, dodržujeme vyšší hygienické standardy, než nám ukládá zákon.

Více info
DODO & Nespresso

Rychlé a ekologicky šetrné doručení pro Nespresso

Pro našeho klienta Nespresso doručujeme kávu rychle a ekologicky. Použité kapsle vracíme k recyklaci.

Více info
DODO & Billa

Čerstvé pečivo a zeleninu z řetězce BILLA přivezeme už 3 hodiny od objednání

Nový e-shop BILLA nabízí čerstvé potraviny a zeleninu do 3 hodin od objednání. Nový klient využívá DODO dopravu pro udržení kvality a teploty. Bude-li testování úspěšné, služba se rozšíří i do dalších částí ČR.

Více info
DODO franšízing

5 věcí, které byste měli vědět o franšízingu

Přemýšlíte o rozjezdu podnikání a láká vás franšíza? Přinášíme vám k tomuto konceptu několik zajímavostí, které by vám neměly uniknout. 

Více info
Dr.Max & DODO

Objednávky z e-shopu lékáren Dr. Max tvoří již 20 % obratu firmy i díky spuštění expresního doručování

Pro klienta Dr. Max již rok zajišťujeme expresní doručení v rámci Prahy. Nově se na nákupy přivezené ve stejný den mohou těšit také lidé z Brna a Ostravy. Za rok spolupráce jsme doručili již 50 000 objednávek.

Více info
DODO Finantial Times #FT1000

Financial Times: DODO v žebříčku 1 000 nejrychleji rostoucích firem v Evropě

Prestižní britský ekonomický deník Financial Times ve spolupráci se statistickým portálem Statista nás zařadil mezi 1000 nejrychleji rostoucích společností v Evropě.

Více info

7. DevCon: Novinky z vývoje, týmové workshopy i spousta zábavy 

Vývojové oddělení, které řídí naši vlastní datovou logistickou platformu, pravidelně pořádá DevCon. Více o novinkách z již 7. interní konference najdete v článku.

Více info
Peter Menky DODO

Peter Menky (CCO) v rozhovoru pro Packaging Herald

Peter Menky, DODO Group Chief Commercial Officer v rozhovoru pro magazín Packagin Herald popisuje, proč je DODO nejlepší volbou v logistice poslední míle.

Více info

DODO v roce 2022? Rekordní obrat, nový brand, miliardová investice i příprava na další růst 

V minulém roce jsme operovali na sedmi evropských trzích napříč třinácti tržními segmenty. Připsali jsme si zároveň rekordní obrat ve výši 1,3 miliardy korun.

Více info

Logistika budoucnosti: V Maďarsku testujeme doručení dronem

V DODO neustále hledáme způsoby, jak zkrátit dobu doručení a snížit dopady logistiky na životní prostředí. Ve spolupráci s řetězcem drogerií Rossmann proto testujeme doručování pomocí dronu, které v budoucnu zajistí nejen rychlejší a přesnější doručení, ale také méně zplodin a prázdnější silnice.  

Více info

Expanze v Evropě: Jak si vede DODO v Maďarsku? 

V DODO nemáme nikdy hotovo. Během dvou let fungování v Maďarsku se nám podařilo navázat spolupráci s nejsilnějšími značkami napříč segmenty, a kromě Budapešti jsme úspěšně expandovali i do mnoha dalších maďarských měst. A jak se nám daří? Posuďte sami. 

Více info

GAIA: Data-driven platforma pro efektivní last-mile logistiku 

Data-driven logistická platforma GAIA je náš vlastní in-house vyvinutý systém, díky němuž DODO dosahuje tak vysoké efektivity v rámci městské logistiky.

Více info

Příběh DODO franšízanta 

Chtěli byste podnikat, ale chybí vám originální nápad? Jako franšízant můžete podnikat i bez vlastního produktu, a navíc se schováte pod renomovanou značku.

Více info

Podcast: DODO cesta očima Martina Marka 

Logistický trh pořád mění a vyvíjí, musíme se mu neustále přizpůsobovat. Jak DODO zvládá neustálé změny a kudy vede naše další cesta?

Více info

DODO je franšízorem roku 2021 

Projekt DODO Partner vyhrál ocenění Franšízor roku 2021. Vedoucí oddělení franšízy Stanislav Nečas nám v rozhovoru prozradí, jaký ten první rok byl a proč si podle něj právě naše franšíza vítězství v soutěži zasloužila. 

Více info

Unikátní franšízový koncept DODO Partner  

Jsme DODO a nebojíme se vyšlapávat nové cesty, na základech klasické franšízy jsme postavili vlastní jedinečný koncept, který nám umožňuje expandovat a současně garantovat požadovanou kvalitu.

Více info

Last mile delivery trendy 2022

Logistika poslední míle se stává nejdůležitější částí celého přepravního procesu, protože rychlost a kvalita doručení má dle aktuálních průzkumů zásadní vliv na retenci zákazníka a jeho celkovou spokojenost s nákupem.

Více info
dodobb

Case study: Řešení pro Bageterii Boulevard

Bageterie Boulevard je jedním z největších českých fast-foodových řetězců, aktuálně provozuje 55 restaurací v České republice, na Slovensku, v Německu a v Arabských Emirátech. Současně s klasickým fast-foodovým modelem obsluhy, kdy je objednané jídlo během několika minut připraveno k vyzvednutí a konzumaci nebo k odnosu, provozuje také službu expresního doručení na adresu.

Více info

Forbes Byznys podcast – Michal Menšík (DoDo)

Forbes Česko · Forbes Byznys podcast – Michal Menšík (DoDo)

Více info

Poznejte hlavní překážky optimalizace poslední míle

Raketový vzestup e-commerce v posledních letech a zvyšující se očekávání zákazníků znamenají velký tlak na co nejlepší zvládnutí poslední míle v logistice. Jaké překážky zásilku na cestě od obchodníka až ke spokojenému zákazníkovi zpravidla čekají? Poslední mílí se myslí překonání konečného úseku cesty, kdy je zboží dodáno přímo klientovi. Jedná se o nejvíce nákladnou a […]

Více info

Jak vypadá vývoj logistické platformy u nás v DoDo?

Kurýři DoDo v ulicích měst představují nejviditelnější část naší činnosti. Za spolehlivým doručením až ke dveřím koncových zákazníků ale stojí velká spousta práce za klávesnicí. Díky našim vývojářům celý proces objednávky a doručení funguje hladce a efektivně. Jak tedy vlastně vývoj v DoDo vypadá a jaký má vliv na fungování celé naší společnosti? Tak trošku […]

Více info

Kolik času nám dokáží ušetřit moderní informační technologie?

Vyřizovat věci online je dnes už běžnou záležitostí a zejména tento rok objevuje nově velká spousta lidí krásu objednávání na dálku. Katie Steckles, matematička z Cambridgeské univerzity, se v roce 2018 rozhodla vypočítat, kolik času získáváme ročně díky moderním technologiím.

Více info

Na den kurýrem DoDo během nouzového stavu – Michal Menšík, CEO DoDo

Práce kurýrů DoDo není ani přes využívání nejmodernějších technologií a efektivní plánování snadná, protože vyžaduje velkou zodpovědnost a pečlivost. Nejen v těchto nelehkých dnech jsou navíc služby kurýrů klíčové pro fungování společnosti. DoDo však tvoří jak kurýři (je jich více než 1000), tak zaměstnanci v kanceláři. My jsme se rozhodli tyto dva světy opět více […]

Více info

Last Mile Delivery pod lupou

Internet zcela změnil pohled na geografické vzdálenosti, což má velký vliv na logistiku. Díky e-commerce má i sebemenší firma možnost oslovit zákazníky bez ohledu na její fyzickou adresu. Hlavní roli v úspěchu hraje schopnost dodávat produkty spolehlivě, flexibilně a především rychle. Proto na čím dál tím větší důležitostí získává tzv. last mile delivery. Co se […]

Více info