12/01/2024

Doručení ve stejný den napříč e-commerce segmenty  

Objednat sekačku nebo ledničku a mít ji doma ještě ten samý den bylo donedávna utopií. V DODO však měníme logistiku poslední míle a společně s klienty rozšiřujeme doručení ve stejný den do oborů, kde to zdaleka není standardem (zatím). Zde je několik příkladů toho, jak v e-commerce můžete díky našemu řešení vylepšit zákaznickou zkušenost.

Same day delivery jako cesta k růstu 

Podle studie, kterou pro nás zpracovala společnost Perfect Crowd, si až 84 % zákazníků vybere ten e-shop, který je schopen dodat zboží nejrychleji. Naopak dlouhá dodací lhůta je důvodem k opuštění košíku pro většinu lidí (61 %). Ukazuje se tak, že logistika poslední míle je důležitým dílkem skládačky k budování zákaznické základny. 

Kromě rychlosti doručení je důležité i to, kdo zásilku doručí. Kurýr je možná jediný člověk, se kterým přijde váš zákazník do styku. Měl by se proto chovat a vypadat jako profesionál a důležité je i to, zda umí zacházet se všemi nástroji a aplikacemi. Stačí totiž maličkost a zákazník nabyde dojmu, že s nákupem u vás udělal chybu. Čisté oblečení, milé chování i rychlé odbavení jen vylepšují dojem z vašeho e-shopu. Přidejte k tomu služby jako výnos do patra nebo zapojení přístroje a máte jasné eso v rukávu. Podobně jako naši klienti.  

Sport: Decathlon nabízí doručení ve stejný den a výnos za druhé dveře 

Zákazníci Decathlonu, kteří objednají zboží do 15 hod., ho mohou mít doma ten samý den mezi 17-21 hod. Splnit novoroční předsevzetí nebo se vypravit na dovolenou tak nikdy nebylo jednodušší a sportovní řetězec jde zákazníkům naproti. O dovoz se postarají DODO kurýři. 

Doručení ve stejný den zajišťujeme pro menší zásilky (jako třeba lahev na kolo nebo rukavice pro zapomnětlivé) i pro těžké sportovní náčiní. Běžecký pás či další přístroje navíc doručíme za druhé dveře, tedy na zahradu, do patra či do sklepa. Tím zvyšujeme servis a zlepšujeme zákaznickou zkušenost. V případě těžkých zásilek poskytujeme tzv. two-men delivery. Přijedou tak dva kurýři, kteří se opravdu o vše postarají. 

Podívejte se na dopady zavedení služby doručení ve stejný den v případové studii Decathlon.  

Elektronika: Nová lednička za pár hodin. I o víkendu 

Jak uspět v konkurenčním prostředí elektroniky? Skvělou službou „navíc“, podobně jako prodejci NAY a Electro World. Ti díky nám zavedli doručení ve stejný den v Bratislavě a Praze. S většími zásilkami opět pomohou dva kurýři, kteří novou ledničku, pračku či televizi donesou na místo určení, zapojí a odvezou starý spotřebič

U elektra jsme díky NAY přidali k našim standardům doručení ještě ty specifické pro obor elektra. Nestane sa tak, že naříklad chladničku povezou kurýři naležato a přesvědčili jsme se i o důležitosti ochranné obuvi.  

NAY nabízí same day delivery pro objednávky potvrzené do 14:40, u ostatních dovezeme zboží do 24 hodin. Podobné podmínky dodržujeme i pro spolupráci s Electro Worldem

Zjistěte, jak rychle jsme schopni same day delivery nasadit v případové studii NAY

DIY: Mountfield spustil projekt v krajských městech 

Nové nářadí, sekačku nebo venkovní nábytek mohou mít lidé v Plzni a Brně ve stejný den, pokud si objednají v Mountfieldu do 16 hod. Tento řetězec tak jde trochu mimo trend zavádění služby v hlavním městě. Rozhodně se mu však vyplácí. 

Díky integraci přes klientský portál má Mountfield možnost lépe sledovat a spravovat objednávky na same day delivery. Naši kurýři se pak postarají o profesionální a efektivní doručení v předem daném časovém okně a výnos třeba na zahradu. 

Farmacie: Chytré řešení pro maďarské BENU 

Zatímco v Česku můžeme doručovat léky kurýrem, v Maďarsku je legislativa přísnější. Řešení logistických výzev však máme v DNA, a tak jsme se nenechali odradit. Pro klienta BENU jsme vymysleli řešení, jak doručit volně prodejné léky z e-shopu ten samý den a dodržet potřebné předpisy.  

Zákazníci v Budapešti si mohou například léky na bolest nebo další léčiva, která nejsou na předpis, objednat s doručením ve stejný den. Kromě DODO kurýra však přijede také lékárník.   

Chcete také vymyslet inovativní řešení logistiky poslední míle? Domluvte si s námi schůzku ještě dnes a ujeďte konkurenci.