17/04/2023

Electro World a DODO přinášejí jako první v Česku doručení velkého elektra ve stejný den

DODO, Electro World

Segment prodeje spotřební elektroniky je velmi konkurenční prostředí. Prodejci si zákazníky už dávno nezískají jen největší slevou. Proto se napříč trhem neustále předhání v inovacích. Společnost Electro World tak přišla s nápadem, který byl ještě nedávno běžný především pro rozvoz potravin. Tedy doručení zboží v den objednání. Avšak, jak zefektivnit a optimalizovat celý logistický proces? Naštěstí nebylo nutné věnovat dlouhý čas hledání řešení. Rychlé doručování je v České republice již úspěšně zavedeno společností DODO, která se stala expertem v oblasti poslední míle.

Rychlost doručení je klíčová
Podle studie, kterou jsme si nechali zpracovat, si 84 % zákazníků vybírá e-shop podle rychlosti dodání boží. Následná rychlost doručení pak 90 % z nich motivuje k dalšímu nákupu. Naopak 61 % nakupujících košík opouští kvůli dlouhým dodacím lhůtám. Na rychlosti zkrátka záleží a společnost Electro World chce této „díry na trhu“ využít. Službu spouští prozatím v Praze, později se rozšíří do dalších větších měst.

Posouváme hranice doručovacích služeb
S naším vstupem na trh v oblasti e-commerce jsme stanovili zcela nový standard doručování, který přesahuje běžné doručovací služby. Po lécích a potravinách otevíráme přinášíme koncept „same-day“ doručení i do segmentu spotřební elektroniky. Tato služba se bude vyznačovat především doručováním nadrozměrného zboží, což vyžaduje větší vozidla a dvojice kurýrů.

Kromě doručení v den objednávky a na předem dohodnutý čas, naši kurýři zajišťují také přepravu spotřebiče do bytu, asistenci při zprovoznění a odvoz starého spotřebiče k ekologické likvidaci. Naším hlavním cílem je z doručení v den objednání učinit tržní standard, který dosud na trhu nebyl zastoupen.

Hledáte ideální řešení logistiky poslední míle? Neváhejte nás kontaktovat, těšíme se na spolupráci.