04/01/2024

Staňte se úspěšným podnikatelem a franšízantem v logistice

franšízantem v logistice

Máte obchodního ducha, ale nechcete se do podnikání pouštět úplně sami? Pak je franšíza pro vás tím správným směrem. 

Láká vás stát se podnikatelem, ale ještě si nejste úplně jisti, v jakém odvětví by bylo nejlepší podnikat? Vstupte s námi do světa logistiky a staňte se DODO partnerem. 

Češi online nákupy milují. Někdo ale musí balíky zákazníkům dovézt

Češi rádi nakupují na internetu. Třetina Čechů si objednává balíky online alespoň 1× měsíčně. Mezi nejoblíbenější zboží se tradičně řadí móda nebo elektronika. Tuzemští zákazníci zároveň utrácejí na internetu největší sumy, a tak je Česká republika doslova rájem pro e-shopy. E-commerce je zkrátka běžnou součástí trhu. Zákazníci preferují doručení zásilky na adresu, ale stále populárnější jsou i výdejní místa a boxy. Někdo musí zásilky zákazníkům dovézt, a tak je oblast logistiky ideální volbou pro začínající podnikatele. 

Poslední míle je náročná. Obchodníci by měli službu outsourcovat

Nejnáročnější částí celého procesu je tzv. poslední míle (od odeslání balíku až po jeho doručení ke koncovému zákazníkovi). Právě do poslední míle totiž vstupuje řada faktorů, které mohou včasné doručení zhatit. Ať už jde o vyzvednutí zásilky ze skladu, nebo dopravní zácpy, které musí kurýr po cestě zdolat. 

Zákazník chce zkrátka svou objednávku obdržet včas a mít přehled, kde balík je. Prodejci tak čelí poměrně velkému tlaku, protože musejí doručovat zboží rychle a efektivně. Pokud obchodníci nemají dostatečně velkou flotilu, kurýry a nezvládají rozvozy ve špičkách, může to znamenat, že si u nich zákazníci příště nenakoupí. Je proto lepší, když tuto službu outsourcují. V DODO víme, jak na to, a neustále hledáme partnery, kteří rozšíří naše řady prostřednictvím franšízy. 

Jak funguje franšízová smlouva v oblasti logistiky?

Franšíza je obchodní model, kdy franšízor poskytuje franšízantovi právo podnikat pod jeho značkou. Konkrétně v logistice a pod naší značkou DODO to pak znamená, že se o vás kompletně postaráme. Dostanete know-how, vyřešíme za vás marketing a dáme vám k dispozici veškerou technologii (například unikátní systém GAIA) včetně pronájmu vozů pro rozvoz za zvýhodněnou cenu. Hned na startu podnikání tak budete mít jistotu zakázek. Franšízová smlouva, kterou spolu uzavřeme, upravuje veškeré podmínky spolupráce, včetně práv, povinností i podílů z tržeb. 

Tip! Přečtěte si příběh DODO franšízanta.

Franšíza se silným partnerem

Podnikání v rámci franšízy s sebou přináší hlavně výhody. Nezačínáte úplně od nuly, ale máte za sebou silnou a zaběhnutou značku, která se už na trhu prosadila a úspěšně funguje. Tím minimalizujete riziko, že se vám podnikání nepovede a vy například neprorazíte na trhu. Vaše šance na úspěšné podnikání se naopak zvyšují. Dostanete veškerou pomoc a podporu, kterou budete pro svůj byznys potřebovat. Vyhnete se chybám, před kterými byste se v začátcích nejspíše neuchránili. 

Jsme specialisté na doručení poslední míle. S námi má zákazník přehled o aktuálním pohybu přepravované zásilky a může si sám vybrat časové okno, v němž mu kurýr zásilku doveze. Včasná dodávka zboží v perfektním stavu a profesionální předávka od usměvavého kurýra jsou zcela zásadní pro zákazníkovo pozitivní hodnocení nákupu. Externí využívání logistiky poslední míle je tak pro prodejce klíčové a určuje jejich konkurenceschopnost. Přidejte se k nám a začněte podnikat v oblasti logistiky.