14/07/2023

Měníme standardy doručování v oboru sportovního náčiní. Nově doručujeme pro Decathlon

Nově doručujeme pro Decathlon | DODO

Zatímco v některých segmentech se same day delivery, tedy dodání zboží v den objednávky, stává standardem, u sportovního náčiní si zákazníci museli počkat. Největší sportovní řetězec na světě Decathlon se však rozhodl tuto realitu ve spolupráci s DODO změnit. Pražským zákazníkům, kteří si objednají zboží do 14. hodiny, doručí jejich objednávku ještě v ten samý den. DODO navíc zásilku doručí třeba i na zahradu a v případě potřeby i v režimu „Two-men delivery“, tedy dvěma kurýry s větším vozem.

Pohodlnější doručení od šnorchlu po trampolínu

Spolupráce Decathlonu s DODO přináší zákazníkům tohoto sportovního řetězce jednu nespornou výhodu: možnost doručení ve stejný den a s výnosem do patra nebo třeba do sklepa. Doposud totiž Decathlon doručoval zásilky ve lhůtě 3-4 pracovních dní a bez výnosu. Naši kurýři se nově postarají o spolehlivé a bezpečné doručení zásilek. V případě nadrozměrného vybavení dorazí kurýři dva a vše vynesou na místo určení. 

Právě možnost vyslat k zákazníkům ještě v ten samý den dvojici kurýrů je faktor, který rozhodl o spolupráci. Nikdo jiný než DODO totiž tuto službu nenabízí. V režimu same-day delivery však rozvezeme také drobné vybavení. 

V současné době pokrýváme poptávku zákazníků dvěma auty, denně obsloužíme zhruba 13 malých a 5 velkých boxů. Do budoucna by se však doručení ve stejný den měli dočkat zákazníci napříč Českem. 

Integrace na platformu Whoop otevírá dveře i dalším e-shopům 

Pro usnadnění komunikace s dopravci využívá Decathlon platformu Woop, na kterou jsme se integrovali i my. Jde o aplikaci třetí strany a my jsme díky ní připraveni na další klienty, kteří tuto platformu využívají. Samotná délka integrace nám v případě Decathlonu zabrala 4 měsíce. 

Hledáte profesionálního dopravce pro logistiku poslední míle? Neváhejte nás kontaktovat, těšíme se na spolupráci.