20/12/2023

Zákulisí nejen vánoční logistiky: co vše je třeba pro efektivní a udržitelné doručení poslední míle?

Na Vánoce už po staletí obstarávají logistiku mistři oboru. Ať už je to Ježíšek, Weihnachtsmann, sv. Mikuláš, nebo děda Koleda, smekáme před jejich umem doručit ve správném časovém okně ty správné balíčky. Po zbytek roku se jim snažíme vyrovnat a zajišťovat efektivně a udržitelně logistiku poslední míle. Pojďte se spolu s námi ohlédnout za rokem 2023 a tím nejzajímavějším, co jsme pro vás připravili na blogu.

Tři ze čtyř lidí chtějí rychlé doručení z e-shopu

V první polovině roku jsme se podívali na to, co lidé od nákupů v e-shopech očekávají. Je to široká nabídka sortimentu? Výhodná cena? A jakou roli v tom hraje doprava? Z průzkumu vyplynulo, že rychlé doručení je klíčové pro tři ze čtyř nakupujících. Doprava má i velký podíl na tom, jestli lidé opustí košík. Podívejte se na kompletní výsledku průzkumu nákupního chování v kontextu logistiky poslední míle.

Specifika naší práce pro různé klienty

Jak se liší rozvoz potravin od hotového jídla nebo jak funguje virtuální cross-dock, popisoval náš komerční ředitel pro časopis Packaging Herald. Připomeňte si rozhovor s Peterem Menkym

Jak získat více spokojených zákazníků v e-commerce

Doručení v definovaných časových oknech zvládají naši vánoční kolegové bravurně. Ani my však nezůstáváme pozadu. Časové sloty umožňují koncovým zákazníkům plánovat svůj čas a tím přispívají k jejich lepší zákaznické zkušenosti. Zjistěte víc o výhodách doručení v časovém okně.

Tři jednoduché cesty k integraci na DODO

Jaké technologie využívá Ježíšek se nám zjistit nepodařilo a ostatní osoby rozdávající dárky také mlčí. Nezbývá proto nic jiného než vymyslet vlastní způsoby, jak si předat informace o objednávkách. Podívejte se na tři nejčastější cesty k integraci svého e-shopu na DODO.

Jak se připravit na vánoční sezónu v e-potravinách

Buďme upřímní, děda Koleda ani Weihnachtsmann či jejich kolegové obvykle neřeší doručení surovin pro všechny vánoční dobroty. Věříme však, že naše tipy pro hladký rozvoz potravin na konci roku by posvětili. Navíc se hodí v jakékoli roční době, ne jen o Vánocích. 

Ať už ve vaší oblasti rozdává dárky kdokoli, přejeme, ať vám splní všechna tajná přání a ať si kromě dárků užijete krásné chvíle s vašimi blízkými.

Veselé Vánoce a šťastný rok 2024!