09/10/2023

Proč svěřit rozvoz potravin specialistům?

rozvoz potravin DODO

Rychlé doručení potravin je stěžejní pro 82 % nakupujících online. Česko je navíc typické tím, že víc než polovina lidí využívá doručení ve stejný den i pro plánovaný nákup. Vyhovět přání zákazníků vlastními silami však může být poměrně náročné. Řešením může být outsourcing logistiky. Proč byste měli klíčovou oblast svého byznysu, jakým je doručení potravin koncovým zákazníkům, svěřit specialistům?

Dodržení teplotního řetězce

Asi nemusíme zdůrazňovat, že potraviny jsou velmi specifickým zbožím a jejich přeprava vyžaduje speciální podmínky. Klíčovým faktorem je tak dodržení teplotního řetězce. Teplotní řetězec v potravinářství odkazuje na správu a sledování teploty potravin od výrobce až po doručení spotřebiteli. Cílem je udržet potraviny v bezpečných teplotních podmínkách během celého procesu. Tím se minimalizují rizika spojená s růstem bakterií a jiných mikroorganismů, které by mohly být potenciálně škodlivé. Porušení teplotního řetězce, například kvůli neodborné přepravě nebo nesprávném skladování, může vést k růstu patogenů a zkažení potravin, což může znamenat zdravotním riziko pro koncového spotřebitele. 

Naše auta proto mají speciální chladicí systémy a kurýři jsou proškolení na zacházení s potravinami. Dodržujeme teplotu 0–4 °C u čerstvého masa a ryb, mražená jídla chladíme suchým ledem a pro mléčné výrobky nekompromisně platí maximální teplota 8 °C.

Úspora času a zdrojů

Speciální vozidla, technologie i plánování tras a koordinace řidičů představují nemalé investice. Přenecháním těchto úkolů na DODO můžete tyto zdroje alokovat na rozvoj jiných oblastí vašeho byznysu. Kromě samotného technického zajištění rozvozu vyvíjíme i vlastní technologická řešení pro městskou logistiku. Jsou to například data-driven logistická platforma GAIA nebo prediktor objednávek využívající umělou inteligenci. Tyto nástroje nám umožňují nejen zvýšit efektivitu logistiky, ale také snižovat počet aut v ulicích a ekologickou zátěž rozvozu. 

Flexibilita a škálovatelnost

Sezónní výkyvy, akční nabídky nebo náhlý nárůst objednávek mohou zbytečně zatěžovat váš vlastní rozvozový systém. V DODO jsme připraveni reagovat rychle na měnící se potřeby vašeho e-shopu. Doručujeme přímo z obchodů, skladů nebo pick-up pointů a díky široké síti vlastních kurýrů i franšízových partnerů doručíme potraviny včas. 

Profesionální a kvalitní služby

Rozumíme, jak důležitý je dojem z doručení pro celkovou image vašeho e-shopu. Naše řidiče proto pravidelně školíme a vyžadujeme dodržování Etického kodexu kurýra. Každý DODO kurýr musí také mít platný průkaz pracovníka v potravinářství. Pravidelně kontrolujeme a vyhodnocujeme práci našich řidičů, například to, zda v autě nekouří nebo často prudce nebrzdí. I tyto detaily totiž mají vliv na kvalitu doručení. Pro zajištění vysokého standardu kvality služeb využíváme bodovací systém kurýrů. Systém hodnotí jejich styl jízdy, nehodovost i zpětnou vazbu klientů. 

Zajištění bezpečnosti potravin

I přesto, že vozíme primárně balené potraviny, dodržujeme nejvyšší potravinářské standardy. Kontrolujeme, že termoboxy mají certifikaci pro kontakt s potravinami a pravidelně je myjeme a čistíme ozonem. Hygienickou bezpečnost boxů necháváme laboratorně ověřit a ozonem čistíme i nákladový prostor vozidel. Máte tak jistotu, že potraviny z vašeho e-shopu dodáme ve stejné kvalitě jako při vyskladnění. 

Našich služeb při rozvozu potravin využívají největší hráči na trhu a my si jejich důvěry velmi vážíme. Věříme, že jejich spokojenost je důkazem kvality a spolehlivosti DODO jako partnera pro logistiku poslední míle v potravinářství. 

Hledáte i vy inovativní řešení pro last mile delivery? Kontaktujte nás pro nezávaznou schůzku.