22/02/2023

7. DevCon: Novinky z vývoje, týmové workshopy i spousta zábavy 

Tradiční kvartální setkání členů Development (DEV) oddělení je za námi. Celodenní interní konference s worshopy DevCon se konala 10. ledna 2023 v naší karlínské kanceláři a přinesla spoustu zajímavých informací i pořádnou nálož zábavy. 

Proč DevCon? 

DEV oddělení je symbolickým srdcem DODO, protože právě tady vznikají veškeré technologické novinky a vylepšení. Primárně se DEV stará o vývoj a fungování našeho datového a softwarového ekosystému GAIA, tým však zahrnuje nejen samotné vývojáře, ale také techniky, produktové manažery a další nepostradatelné složky technologického pokroku v DODO.  

Co je GAIA? 

GAIA je naše in-house vyvinutá data-driven platforma pro chytrou městskou logistiku. Umožňuje nám efektivně plánovat a řídit všechny logistické operace s použitím umělé inteligence. Expertem na same-day delivery jsme právě díky GAIA. 

A protože chceme své služby neustále zlepšovat, DEV oddělení se letos v lednu rozrostlo o 7 nových kolegů. Vedoucí týmu Tomáš Fiurášek má tedy aktuálně na starosti 84 lidí, kteří pracují převážně na dálku. Pravidelný DevCon jim umožňuje setkávat se s kolegy osobně a utužovat tým. 

Novinky z DEV oddělení 

Ani na 7. DevConu nechyběla prezentace novinek. Jednotlivé týmy představily své dokončené i aktuálně probíhající projekty – ať už formou kvízu, nebo klasicky prostřednictvím speakerů. Shrnuli jsme si hotové procesy i technické pokroky za poslední kvartál a představili jsme plán novinek a úprav na rok 2023. 

„Kill the company“ workshop 

Odpoledne bylo věnováno workshopům, které měly za úkol stmelit jednotlivé týmy a zároveň otestovat jejich kreativitu i schopnost spolupráce. Workshop nazvaný „Kill the company“ ověřoval týmovou schopnost myslet strategicky a předvídat potenciální hrozby pro společnost. Hlavním cílem bylo určit možné problémy, rozdělit je podle závažnosti a vypořádat se s nimi. 

Spaghetti workshop 

Druhý workshop byl také developerský, i když v jiném smyslu slova, než bychom čekali. Týmy měly za úkol postavit co nejvyšší věž – a to ze špaget a marshmallows. K základnímu materiálu dostaly pouze metr provázku a metr lepicí pásky. Kreativita tak byla nezbytnou součástí každé stavby. 

Sportem k týmovému duchu 

Večer spolu týmy vyrazily bruslit do karlínského River City. Čekal je také vynikající svařák a volná zábava, která často přináší nezapomenutelné zážitky a skvěle utužuje kolektiv. A protože nám v DODO skutečně záleží na tom, aby spolupráce v týmech i napříč firmou fungovala, máme velkou radost, že se 7. DevCon vydařil a účast (ač zcela dobrovolná) byla vysoká.