31/12/2020

Jak vypadá vývoj logistické platformy u nás v DoDo?

Kurýři DoDo v ulicích měst představují nejviditelnější část naší činnosti. Za spolehlivým doručením až ke dveřím koncových zákazníků ale stojí velká spousta práce za klávesnicí. Díky našim vývojářům celý proces objednávky a doručení funguje hladce a efektivně. Jak tedy vlastně vývoj v DoDo vypadá a jaký má vliv na fungování celé naší společnosti?

Tak trošku jiný motor

Naše ikonická zelená auta jen tak nepřehlédnete. Skvělého osobního asistenta a vyhledávaného B2B logistického partnera z nás ale nedělá pouze velká flotila CNG vozů. Naším unikátním produktem je GAIA, logistická platforma, přes kterou probíhá komunikace dispečinku s kurýry i kompletní organizace a plánování objednávek od našich klientů. Prostřednictvím nasbíraných dat optimalizujeme veškeré procesy a další funkce.

V čem to vlastně píšeme?

Podívejte se na používaný stack na pozici .NET vývojář/ka, případně si poslechněte podcast s naším CTO, ze kterého se dozvíte další detaily.

Inkubátor nápadů

Nápad na vylepšení může přijít odkudkoliv – od developerů přes dispečery až po naše pokladní. Co s takovým nápadem uděláme? Určíme si priority. Každý nápad zaneseme do online nástroje pro správu projektů. V něm nashromážděné návrhy zhodnotíme a ty nejlepší se posunou dál, tedy do úkolů pro jednotlivé vývojářské týmy. Někdy se vyplatí naplno popustit uzdu fantazii a neřídit se jenom naplánovaným směrem. K tomu nám slouží naše inovativní „hrací” sprinty. Na 2 týdny dostanou developeři zcela volnou ruku a mohou přijít s jakýmkoliv vylepšením, o kterém si myslí, že bude mít reálný přínos pro naši platformu. Z hracích sprintů vzešla spousta vylepšení. Pro developery pak fungují jako čas, kdy jim na záda nedýchá deadline a mohou se kreativně rozmáchnout.

Testování nepodceňujeme

Náš tým testerů po každé úpravě testuje všechny možné scénáře a zevrubně zkoumá fungování platformy. Vedle manuálního testování využíváme také automatizované testy.

Přes překážky dál a dál

Ne vždy jde vše tak hladce, jak bychom si přáli, nicméně každá překážka posouvá naši práci dál. Když jsme se například rozhodli začít s expanzí do Maďarska o půl roku dřív, než jsme původně plánovali, narazili jsme na nečekanou potíž. Systém adres v Maďarsku má zvláštní specifika. Ne vždy lze okamžitě rozpoznat, na kterou adresu je nutné zásilku přivézt. Čas na odchod z maďarské scény? Ale kdepak. Díky flexibilitě naší platformy a našim developerům jsme si adresami poradili.

Přidejte se k nám

Připravujeme další velká zlepšení a hledáme talentované vývojáře, kteří společně s námi budou budovat logistickou platformu GAIA. Přidejte se k nám jako .NET vývojář/ka a staňte se součástí nejrychleji rostoucí technologické firmy v České republice.