31/08/2023

Bookbot a DODO představují první knižní taxi v Rakousku 

DODO & Bookbot

Vídeň, město kultury a literatury, se může těšit na novou revoluční službu. Společnost Bookbot (v Česku známá pod značkou Knihobot), ve spolupráci s DODO, představuje službu Booktaxi. Ale co to vlastně je?

Nejen doručujeme, ale i vyzvedáváme

Na rozdíl od tradičních doručovacích služeb Booktaxi nevozí nové zboží. Místo toho vyzvedává použité knihy přímo u zákazníků. Vídeňané nyní mají jedinečnou příležitost nejen uvolnit místo na svých policích, ale také přispět k recyklaci literatury a podpořit udržitelný obchod s knihami. 

Ekologická doprava pro ekologickou myšlenku 

V souladu s ekologickým posláním obou společností je služba Booktaxi obsluhována vozidlem RENAULT Kangoo Van E-Tech Electric. Toto e-taxi je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také ideální pro pohodlné vyzvedávání knih po celé Vídni. V současné době je služba k dispozici třikrát týdně, ale vzhledem k rostoucí poptávce se plánuje rozšíření na každodenní provoz. 

Inovace, která mění způsob, jakým se díváme na knihy 

Bookbot a DODO se spojily, aby přinesly inovativní řešení pro všechny literární nadšence ve Vídni. Díky Booktaxi mohou zákazníci pohodlně odeslat své použité knihy z domova a připravit je k prodeji. V prvním týdnu po uvedení služby bylo shromážděno více než 1500 knih, což svědčí o obrovském zájmu a potenciálu této služby. 

Hledáte moderní a ekologické řešení logistiky poslední míle? Neváhejte nás kontaktovat, těšíme se na spolupráci.